Sıkça Sorulan Sorular

Görevli personellerimiz uzun bir lokasyondan sorumlu oldukları için araç giriş-çıkışların takibini sağlayabilmek için devamlı hareket halindedirler. Müşteri çıkış yapmak istediğinde cadde de personele kendisinin çıkış yaptığını göstermek durumunda olduğunu ya da 0 (266) 245 20 10 nolu telefon ile genel merkezimizi arayıp danışmada görevli arkadaşımıza lokasyon ve plaka bilgisi vererek zamanında çıkışının yapılmasını sağlayabilirler.
Terminal yol üstü lokasyonumuzda 0-15 dk ücretli olmasının asıl amacı; terminal girişindeki trafik yoğunluğunu azaltıp, 0-25 dk ücretsiz olan Terminal Açık Otoparkımıza yönlendirmektir. 
Tarafımızca işletilmekte olan tüm lokasyonlarımız da Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin 17.11.2015 tarihli ve 1049 sayılı kararı ile yürürlüğe giren tarife tablosu uygulanmaktadır. Söz konusu “0-15 dk ücretsiz” tarifesinin asıl amacı personelin aracı boş perona yönlendirmesi ile müşterinin aracını perona yerleştirmesi ve araçtan çıkması için tanınmış olan adil süredir.
5216 sayılı Büyükşehir Belediye Kanunu gereği Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki açık, katlı ve yol üstü otoparklarını işletmek üzere Balpark Balıkesir Otopark İşletmeleri Tic.Ltd.Şti. görevlendirilmiş; Büyükşehir Belediye Meclisi’ in 11.12.2014 tarihli ve 409 sayılı kararı ile hizmete başlamıştır. Merkezi yönetim sistemi çalışmaları tamamlandığında plaka bazlı olarak söz konusu dilekçede bahsi geçen mağduriyetin yaşanmaması için Meclis Kararı ile onaylanan tarife yapısında yer alan esnaf ve ev sakini uygulamaları aktif olarak kullanılmak üzere mesai saatleri içerisinde vatandaşın hizmetine sunulacaktır.
Görevli personellerimize yapılan otopark ücreti ödeme karşılığında personelimizin vermekle yükümlü olduğu mali değeri ve ödeme yaptığınızın ispatı olan fişlerin atılmaması durumunda karşılaşılan herhangi bir sorunda ellerinde belge ile şirketimize gelip sorunu çözümleyebilirler.